head1.png

Dubovcová podporila prijatie migrantov

TASR / Denník N, 16. 6. 2015

Slovensko by malo prijímať utečencov s otvorenejšou náručou. Vyzývajú k tomu mimovládne organizácie (MVO), ktoré podporila aj verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová. “Z toho, čo som pozerala, diskusia je dosť nepriateľsky naladená vo vzťahu k prijímaniu utečencov a naozaj si myslím, že sa zamieňajú pojmy, že sa často utečenci považujú za ľudí, ktorí si chcú len ekonomicky prilepšiť, pritom utečenci sú ľudia, ktorí bojujú o holý život,” zdôraznila ombudsmanka.

Mimovládky adresovali premiérovi Robertovi Ficovi a vláde otvorený list, kde ich vyzývajú, aby sa prihlásili k Európskej agende o migrácii, a to vrátane prijatia najzraniteľnejších utečencov a otvorenia legálnych ciest príchodu pre utečencov. Mimovládky tiež vyzvali premiéra, aby sa vláda verejne prihlásila k porozumeniu s utečencami a navrhli konkrétne postupy a riešenia, ktorými Slovensko môže reagovať na súčasnú situáciu utečencov vo svete.

Iniciatíva združuje tieto organizácie: Liga za ľudské práva, OZ Marginal, Slovenská humanitná rada, Slovenská katolícka charita, Inštitút pre verejné otázky, CVEK – Centrum pre výskum etnicity a kultúry, Nadácia Milana Šimečku, Inštitút pre migráciu a komunikáciu, Amnesty International, Človek v ohrození, Člověk v tísni Slovenská republika, Iniciatíva Inakosť, Divadlo Nomantinels, Slovensko-český ženský fond, Občan, demokracia a zodpovednosť a Tibetská asociácia.

Čítajte viac

TASR, Ria Gehrerová
 
© N Press, 2016
Článok uverejnil portál DennikN.sk v rubrike Slovensko 16. 6. 2015 o 12:39.