head4.png

PODPORTE: Výzva STOP FAŠIZMU

Iniciatíva Stop fašizmu, 19. 4. 2016

„Prišli sme do Ríšskeho snemu, aby sme sa vyzbrojili z arzenálu demokracie jej vlastnými zbraňami. Stali sme sa poslancami Ríšskeho snemu, aby nám weimarská filozofia pomohla zničiť samu seba. Ak je demokracia taká hlúpa, že nám na túto medvediu službu poskytne ešte aj voľné lístky a diéty, je to jej vec. Na uskutočnenie prevratu súčasného stavu nám príde vhod každý zákonný prostriedok.“ Joseph Goebbels, 1928

Napriek tomu, že sa fašisti ocitli legálnym spôsobom v parlamente, nie je to dôvod, aby s nimi ostatné demokratické strany uzatvárali politické spojenectvá. Napokon, veď aj Hitlerova NSDAP bola demokraticky zvolená. Ak vám záleží na tom, aby extrémistická strana neovplyvňovala všetky oblasti nášho života, ak vám vadí, že kontroluje našu slušnosť vo vlakoch, že rozoštváva celú spoločnosť, že ohlupuje populistickými rečami, pomôžte nám zastaviť ich vplyv v parlamente.

Podporte, prosím, svojím podpisom výzvu adresovanú poslankyniam a poslancom nášho parlamentu. V nej im navrhujeme, aby

  • nehlasovali za návrhy poslancov strany Kotleba–ĽSNS,
  • nevolili jej poslancov do parlamentných funkcií a
  • nehľadali v ich radoch podporu pre svoje návrhy.

 
Celé znenie Výzvy STOP FAŠIZMU
 
Čím viac ľudí podporí túto výzvu, tým väčšiu máme nádej, že inšpirujeme aj poslancov a poslankyne. Chceme im ísť vzorom a ukázať im, že pokiaľ ide o fašistov, vieme sa proti nim spojiť. A to bez ohľadu na naše rozličné politické názory, náboženské presvedčenie či osobné záujmy. Už teraz sa k výzve pridali rôznorodé osobnosti a organizácie – Výzva STOP FAŠIZMU zjednotila predstaviteľov a predstaviteľky rôznych cirkví, profesií, vedy, umenia a organizácií z rôznych oblastí. A presne to chceme aj od poslancov a poslankýň – aby bez ohľadu na to, čo všetko ich v politike rozdeľuje, bol boj proti fašizmu tým, čo ich vždy spája.

 
Ďakujeme!
 
web_www_kruh_g_30x30
web Stop fašizmu
.
fb_ikona_5_w_16x16_wODZ
facebook Ľudia proti rasizmu