head4.png

Výpoveď dostala aj preto, že je žena! Viera Petrášová vyhrala spor s Národným lesníckym centrom

TV Markíza / TVnoviny.sk, 4. 8. 2019

Výpoveď dostala aj preto, že je žena! Viera Petrášová vyhrala spor s Národným lesníckym centrom. Súdila sa desať rokov, teraz hovorí, že sa jednoducho nechcela vzdať. Podľa Viery Petrášovej sa napätie v práci začalo stupňovať, keď sa jej nadriadeným stal muž, ktorému pred pár rokmi na ministerstve pôdohospodárstva šéfovala ona. V Národnom lesníckom centre mala vypracované dva projektové zámery, vedenie ich však po dokončení odmietlo posunúť dalej.

„Podobný projekt jej mužského kolegu, ktorý mal menej skúseností ako ona, ktorý mal v tom čase nižšie vzdelanie, predložený bol,“ uviedla jej obhajkyňa.

Toto bol jeden z argumentov v žalobe o neplatnosť výpovede z dôvodu diskriminácie, ktorú Viera Petrášová neskôr podala. Súd to neskôr podľa nej vyhodnotil ako obťažovanie. Keď jej stopli projekty, dali jej podpísať dodatok k pracovnej zmluve – v ktorom ju preradili na nižšiu pracovnú pozíciu a vzali časť peňazí. Keď to odmietla, dali jej výpoveď.

Čítajte viac
 

 
© Markíza – Slovakia, 2019
Reportáž odvysielala Televízia Markíza v relácii Televízne noviny a článok uverejnil portál Televízie Markíza TVnoviny.sk v rubrike Domáce 4. 8. 2019 o 19:00 h.