head2.png

Pozvánka k výskumnému rozhovoru: Sexuálne obťažovanie na pracovisku

IVPR, 8. 3. 2020

Máte skúsenosť so sexuálnym obťažovaním na pracovisku? Ozvite sa.

Inštitút pre výskum práce a rodiny (IVPR) hľadá ľudí (ženy aj mužov), ktorí majú skúsenosť so sexuálnym obťažovaním na pracovisku (z obdobia posledných 5 rokov). Cieľom je preskúmať, aké formy sexuálne obťažujúceho správania sa na pracoviskách na Slovensku vyskytujú; aké sú jeho dopady; čo obťažovaným osobám pomáha alebo čo im bráni sa zdôveriť; a aké sú ich skúsenosti a názory pokiaľ ide o riešenie tejto problematiky na pracoviskách.

Možno ste to práve Vy, kto takúto skúsenosť má. Možno ste už premýšľali nad tým, ako by ste so svojou skúsenosťou mohli pomôcť iným, aby sa podobné veci diali menej často a aby sa efektívnejšie riešili, ak k nim už dôjde. Aj účasť na tomto výskume je jednou z príležitostí, ako môžete svojou skúsenosťou pomôcť iným.

IVPR uskutočňuje rozhovory v rámci výskumu Postihovanie a prevencia sexuálneho obťažovania a jeho výskyt na pracovisku a vo verejnom priestore. Účasť na výskume je samozrejme anonymná a údaje, ktoré v rozhovore poskytnete, budú spracované tak, aby nebolo možné identifikovať Vás ani Vaše pracovisko.

Pokiaľ máte ochotu sa o Vašej skúsenosti otvorene porozprávať so skúsenou výskumníčkou alebo výskumníkom, neváhajte nechať výskumnému tímu IVPR emailový kontakt na seba.

Pokiaľ máte vedomosť o tom, že niekto z Vašich blízkych, priateľov alebo kolegov či kolegýň má skúsenosť so sexuálnym obťažovaním na pracovisku, uvítame, ak informáciu o tomto výskume budete zdieľať.

Ďakujeme.