head4.png

Budúci týždeň bude patriť Filmovému festivalu inakosti

SITA / Webnoviny.sk, 17. 10. 2013

V Bratislave sa 23. až 27. októbra uskutoční siedmy ročník Filmového festivalu inakosti (FFi) zameraného na snímky s LGBTI tematikou. Filmové projekcie sa budú konať v Kine Lumiere, sprievodný program zas v Štúdiu 12, Deja Vu bare, OSF a KC Dunaj.

Patrónmi festivalu sú opäť herečka Zuzana Kronerová a herec Richard Stanke, záštitu nad ním prebral minister spravodlivosti Tomáš Borec, predseda Výboru pre práva LGBTI osôb. Tento ročník FFi sa realizuje aj v rámci projektu Dúhový rok, ktorého cieľom je zmiernenie homofóbie a zlepšenie spoločenskej akceptácie LGBTI ľudí na Slovensku.

Herečka Zuzana Kronerová a herec Richard Stanke
Archívne foto: SITA//Ľudovít Vaniher a Tomáš Benedikovič

Festival aj tento rok ponúkne niekoľko oceňovaných titulov vrátane víťazného filmu tohtoročného Medzinárodného filmového festivalu v Cannes, ktorým je dráma Život Adele (2013) režiséra Abdellatifa Kechicha alebo snímky Liberace (2013) Stevena Soderbergha, v ktorej stvárnili hlavné postavy Michael Douglas a Matt Damon.

Čítajte viac
 

 

© SITA 2013
Článok uverejnil spravodajský portál tlačovej agentúry SITA www.webnoviny.sk 17. 10. 2013 o 10:42 v rubrike Kultúra, film a TV.