head1.png

Fackovacia listina

Lesba.sk, 5. 9. 2013

Platí, a to nielen vo fyzike, že akcia vyvoláva reakciu. Zjednodušene povedané, ak pôsobí prvé teleso na druhé, pôsobí aj druhé na prvé. Zákon akcie a reakcie funguje aj pri mnohých, takzvane kontroverzných témach. Téma ľudských práv k nim, napodiv, patrí tiež. Otázka za milión znie, čo bolo skôr, sliepka alebo vajce? Ľudskoprávny tlak na xenofóbnu spoločnosť alebo tlak xenofóbnej spoločnosti na ľudské práva? Nech je odpoveď na odvekú otázku akákoľvek, realitou je, že ľudskoprávnym aktivistkám a aktivistom sa darí udržiavať miestne nenávistné skupinky v pozore, pretože ich tlak sa stupňuje, stáva sa strategickejším, pôsobí naraz na viacerých frontoch. Jednoducho, vykazuje všetky znaky bežnej marketingovej kampane. Navyše dosť nudnej. Téma otrepaná, prostriedky ešte viac.

Vždy, keď ľudia nemajú čo jesť, niekto z mocných im namiesto seba podhodí fackovacieho panáka, a čuduj sa svete, ono to stále funguje. Menej empatické tvory sa radi ujmú aspoň hier, keď už na chleba nie je. A ako inak, najľahšie sa fackujú tí najzraniteľnejší. Spolu s Rómami sú na fackovacej listine aj ženy, hoci tie tvoria zrejme (početne) najsilnejšiu väčšinu u nás. No a v neposlednom rade sú na rane aj LGBT ľudia.

Na tomto poli najaktívnejšia katolícka cirkev už desaťročia zvádza džihád za čistotu slovenského ľudu bez nemravných „buzíkov“ a bez nebezpečných – čítaj mysliacich – žien feministiek (pričom pojem feministka sa v tomto prípade používa ako hrubá nadávka).
 
Čítajte viac
 
Hana Fábry
 
© Lesba.sk 2013
Komentár Hany Fábry uverejnil portál www.lesba.sk 5. 9. 2013 v rubrike Nové články.