head5.png

Kukláči urobili raziu v osade. Podľa polície bol zásah primeraný

Košický Korzár, 20. 6. 2013

Šesťtýždňové bábätko počas zásahu upadlo do bezvedomia a museli ho sanitkou previezť do nemocnice. Tvrdí to občianske združenie ETP Slovensko, ktoré v komunitnom centre v osade poskytuje sociálne služby. Domovú prehliadku mala vykonať pohotovostná jednotka tzv. kukláči s asi 20 vozidlami, údajne niekoho hľadali.

„Policajti išli od jedného príbytku k druhému, vyvaľovali dvere, rozbíjali okná, nábytok, veľmi agresívnym spôsobom útočili na jednotlivých obyvateľov bez toho, aby s nimi nejakým rozumným spôsobom komunikovali. Došlo k zraneniam, viacerí klienti museli vyhľadať lekárske ošetrenie, existujú o tom lekárske správy,“ uviedol Martin Vavrinčík z ETP Slovensko.

Nezisková organizácia spochybňuje oprávnenosť takéhoto zásahu. „Pýtame sa, či boli dodržané všetky príslušné postupy pri prehliadke domových priestorov, či polícia mala povolenie súdu a či donucovacie prostriedky, ktoré použila, boli v súlade so zákonom o Policajnom zbore, Trestným zákonom a Trestným poriadkom,“ konštatoval Vavrinčík.

Združenie zamýšľa podať celú vec na prešetrenie inšpekcii Ministerstva vnútra.

Čítajte viac

tasr, sam

Pozrite aj:

 

© Petit Press, 2013
Článok uverejnil portál http://kosice.korzar.sme.sk 20. 6. 2013 o 13:25.