head6.png

Strašila učiteľka šiestakov, že ich vezmú gejovia?

Pravda.sk, 4. 2. 2015

Téma referenda sa dostala aj na hodinu šiestakov v škole v Spišskej Novej Vsi. Výklad učiteľky o tom, ako hlasovať, mal deti vystrašiť. Na riaditeľa školy sa so sťažnosťou obrátili dvaja rodičia. Učiteľka mala žiakov zastrašovať slovami, že ak ich rodičia nebudú hlasovať trikrát áno v referende o rodine, zoberú si ich gejovia a lesbičky. Nevšednú skúsenosť opísala žena na sociálnej sieti. Tvrdí, že jednu žiačku výstup učiteľky natoľko rozrušil, že prišla domov s plačom. Aj keď škola tvrdí, že ide o nedorozumenie, odborníci sú zhrození. Myslia si, že deti by v kampani nemali byť zneužívané.

„O referende sa všade hovorí a deti sú naň zvedavé. To však neznamená, že ich máme zavádzať. Obzvlášť na pôde školy nesmie byť prípustné nijaké strašenie či podnecovanie nenávisti voči homosexuálom,“ hovorí Šarlota Pufflerová zo združenia Občan, demokracia a zodpovednosť. Deti sú podľa nej vďačným objektom, cez ktorý možno ľahšie dosahovať ciele. „Aj v kampani sa často hovorí, že referendum je o deťoch. Nie je to pravda, referendum je v prvom rade o usporiadaní vzťahov medzi dospelými ľuďmi. Deti sú iba nástrojom v rukách propagandy,“ prízvukuje Pufflerová.

Čítajte viac

Jana Trebulová

 

© PEREX, 2015
Článok uverejnil portál Pravda.sk v rubrike Správy/Domáce 4. 2. 2015 o 8:00.

 

Vyjadrenie Šarloty Pufflerovej pre portál Nejdeme.sk

Odmietam sa zúčastniť na referende, ktorého cieľom je podporovať štát a jeho inštitúcie v ich nečinnosti pri vytváraní podmienok pre napĺňanie práv všetkých ľudí. Prečo by sme mali chcieť zachovať súčasný stav, keď ľudské práva mnohých – žien, mužov i detí – sú obmedzované okrem iného i tým, že si nemôžu právne usporiadať svoje vzťahy? Kde je tu rovnosť, dôstojnosť a kde sloboda sa rozhodovať bez ujmy na svojich právach? Svojou neúčasťou chcem veľmi dôrazne vyjadriť svoj nesúhlas s konaním referenda s nezmyselnými a manipulatívnymi otázkami namiesto kvalitnej verejnej diskusie o tom, čo sú skutočné problémy VŠETKÝCH ľudí a ich rodín, a namiesto hľadania vecných riešení v oblasti legislatívy a verejných politík.

Šarlota Pufflerová, výkonná riaditeľka OZ Občan, demokracia a zodpovednosť

Čítajte viac: Nejdeme.sk

 

Ďalšie vyjadrenia Šarloty Pufflerovej k téme referenda