head2.png

Výzva: Nežná revolúcia v šuflíkoch

Nadácia Milana Šimečku, 9. 10. 2014

Nadácia Milana Šimečku vyhlasuje výzvu Nežná revolúcia v šuflíkoch, ktorej cieľom je zozbierať súkromné fotografie z obdobia Novembra 1989. Pri príležitosti 25. výročia tejto významnej udalosti sa rozhodla venovať svoje podujatie Remember November téme Revolúcia v regiónoch. Chce pripomenúť občanom a občiankam Slovenska, že novembrové udalosti sa nespájajú iba s Bratislavou a Námestím SNP, ale že sa diali po celom Slovensku. Popri iných aktivitách, ktoré pripravuje, by chcela zrealizovať výstavu fotografií zachytávajúcich udalosti Novembra ’89 v rôznych mestách a regiónoch Slovenska. Pri tejto príležitosti prosí o pomoc a spoluprácu.

Remember_November_logotype_2012

 
 
Ak máte vo svojich archívoch fotografie zachytávajúce momenty Nežnej revolúcie vo Vašom meste, prosíme, pošlite ich so stručným opisom miesta, situácie a zachytených osôb do 31. októbra 2014 poštou na adresu Nadácia Milana Šimečku, Panenská 4, 811 03 Bratislava alebo e-mailom na nms@nadaciams.sk.

 
Traja vyžrebovaní prispievatelia/prispievateľky sa budú môcť zúčastniť spomienkových podujatí k 25. výročiu Nežnej revolúcie v Bratislave.
 
Vopred ďakujeme za Vaše fotografie či preposlanie tejto výzvy alebo jej zdieľanie na Facebooku.